Delegate list

 

 

Program | Attendees | Registration | Sponsors | Presenters

.

Mildura Arts Centre
Jason Amos Lallemand
Deniz Arun DeBortoli Wines
Tom Bartholomaeus Torbreck Vintners
Eveline Bartowsky Lallemands
Kristy Bartrop Casella
Nigel Blieschke Torbreck Vintners
Belinda Bramley Wine Australia
Chris Brodie Wingara
Chris Brown Corteva Agriscience
Jeremy Cass DeBortoli Wines
Catherine Clarke Agriculture Victoria
Andy Clarke Yering Station
Fiona Constable DPI Victoria
Jonathon Creek Zilzie Wines
Darren Cribes conNEXUS global
Rebecca Crozier Australian Vintage Ltd
Bob Dambergs AWRI
Dianne Davidson Davidson Consulting
Cooper Davis-Draper Adelaide University
Nick Dry Yalumba Nursery
Ian Dry CSIRO
Adrian Englefield NSW Department of Primary Industries
Marcel Essling AWRI
Darren Fahey NSW DPI
Richard Fennessy Department of Primary Industries and Regional Development
Richard Flatman Pogue Vineyard
Daniela Gaggl Yalumba
Rossouw Gerhard CSIRO
Peter Godden AWRI
Anton Groffen Wirra Wirra Vineyards
Nuredin Habili AWRI
Barbara Hall SARDI
Jamie Hammond Rutherglen Estates
Jo Hargreaves Wine Australia
Sharon Harvey Wine Australia
Bruce Henderson Sangi Rural Pty Ltd
Andrew Hewitt The University of Queensland
Colin Hinze Bird in Hand
Anna Hooper Australian Vignerons
Matthew Hoskings PGL Vineyards P/L
Patrick Iland Patrick Iland Wine Promotions
Lian Jaensch Langhorne Creek Grape and Wine Inc.
Jim Jalleh FABAL Vineyards Pty Ltd
Cath Kidman Wynns Coonawarra Estate
Mark Krstic Australian Wine Research Institute
Syd Kyloh Taylors Wines
Matt Large Shadowfax Winery
John Lazarou Brown Brothers
Tony Lees FABAL Operations Pty Ltd
Hans Loder Penley Estate
Sonya Logan Winetitles
Bill Longbottom PGL Vineyards P/L
Mardi Longbottom AWRI
Greg Mader Pizzini Wines Pty Ltd
Peter Magarey Magarey Plant Pathology
Craig Markby C A Henschke & Co
Alison Mathews Department of Primary Industries and Regional Development
Benjamin Mitchell Taylors Wines
Mark Morris Enviroeye PTY LTD
Glynn Muster Yalumba
Sonja Needs University of Melbourne
David Oag DAF
Josh O’Shea AGnVET Services
Frank Ouyang University of Adelaide
Matthew Partridge Rutherglen Estates
Inca Pearce Vinehealth
Jim Pekin Australian Banana Growers Council
Paul Petrie AWRI
Rebekka Pitt Landmark
Shelley Ray-Brennan Kingston Estate Wines
Mary Retallack Retallack Viticulture
Liz Riley Vitibit
Nicki Robins Barossa Grape & Wine Assn
Tony Robinson Treasury Wine Estates
Rhys Robinson First Pick Viticulture
Teighlor Rockliff Australian Vintage Ltd
Gerhard Rossouw CSU
Jerome Scarborough Scarborough Wine Co
Joe Siebert DJ’s Grower Services
Harley Smith CSIRO
Tania Stone Casella Management
Matt Stonehouse Zilzie Wines
James Sullivan Wingara Wine Group
Libby Tassie Tassie Viticultural Consulting
George Taylor Treasury Wine Estates
Kate Tracy Advanced Viticulture & Management
John Trott Trott Vineyards
Sue Trott Wilpena Vineyards
Jenny Venus Landmark
Liz Waters Wine Australia
Andrew Weeks Rivawine Collaboration Pty Ltd
Graeme Wellman Dorrien Winemaking
Eric Wilkes AWRI
Queensland
Mike Hayes Symphony Hill Wines
.
Margaret river
Richard Fennessy Department of Primary Industries and Regional Development
Tony Proffitt AHA Viticulture
Hannah McKay CSU
Andrew Taylor Murdoch University/DPIRD
Ianto Ward Juniper Estate
.
Tasmania
Luciano Caravia Josef Chromy Wines
Kathy Evans TIA, University of Tasmania
Fiona Kerslake Tasmanian Institute of Agriculture
Ben Pietsch Brown Brothers